Výtvarný obor

„Malíř má vesmír ve své mysli a rukou.“

—  Leonardo Da Vinci

Co učíme

vytvarka2.png
vytvarka1.png

Výtvarný obor je na naší škole zaměřený na tato studia: Výtvarná tvorba, Základy architektury, Profesní specializace, Fotografická tvorba. Díky kvalitní přípravě na talentové zkoušky mají naši studenti vysoké procentu úspěšnosti přijetí na umělecké střední a vysoké školy.

Práce našich žáků můžete vidět na eventech a festivalech. Účastníme se soutěží, přehlídek a vystavujeme. Kdy a kde? Sledujte naše aktuality nebo fotogalerii.

Přípravné studium – 1–2 roky

I. stupeň – 7 let

II. stupeň – 4 roku

Studium pro dospělé – navazuje na 2. stupeň

Plošná a prostorová tvorba

Základní klasifikované předměty. Plošná tvorba zahrnuje kresbu, malbu, grafiku a celou řadu dalších kombinací technik v ploše. Prostorová tvorba je zastoupená nejen modelováním a keramikou, ale také objekty z papíru drátů, sádry, smaltu, textilu, základy animace atp. Oběma předměty se prolíná „výtvarná kultura“, která postupně vytváří teoretické a intelektuální zázemí veškeré výtvarné činnosti. Součástí výuky jsou akční a konceptuální tvorba (úměrně k věku žáků).

Profesní příprava a Základy architektury

Především pro adepty SŠ a VŠ studia škol s uměleckým a pedagogickým zaměřením. Výuka dějin umění je studentům vyšších ročníků nabízená s hodinovou dotací jako nepovinný předmět. V případě potřeby se pedagogové žákům věnují individuálně i v podmínkách kolektivní výuky.

Fotografická tvorba

Je určená pro žáky od 12 let. Ač se jedná o nejmladší studijní zaměření našeho výtvarného oboru, posbírali jeho žáci nejedno prestižní ocenění.

Obsah studia najdete ve školním vzdělávacím programu naší školy, který má název „Čtyřbarevná škola“ – uši k slyšení, ruce k tvoření, oči k vidění, tělo k pohybu.

Vyučující

Botková Lucie Veronika